קורס סופר סת"ם

מתאים לך להיות,
סופר סת"ם מעולה!

על הקורס

קורס סופר סת”ם

מרכז דעת, המרכז להכשרה תורנית הוותיק והמוביל בישראל, באירופה ובארה”ב, מציע מערכת קורסים מקיפה וייחודית בתחום התורני. כמרכז שמאחוריו יותר מעשור של ניסיון מקצועי, תכנית הלימודים במרכז הינה המאתגרת והיסודית בעולם, ובוגריו נהנים מביקוש גבוה ומפרנסה בשפע.

קורס סופרי סת”ם נועד להקנות למשתתפים את כל החומר ההלכתי והמעשי הנדרש על מנת להכשירם להיות סופרי סת”ם מומחים, החל מבניית הקולמוס ועד לשלבים המעשיים וההלכתיים של כתיבת ספר תורה, תפילין, מגילה ומזוזה. מעבר לכך, קורס סופרי סת”ם מקנה לתלמידים אסטרטגיות לשיווק נכון וממוקד של המוצרים לאחר יציאת התלמידים לשוק הסת”ם.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

 • רקע הלכתי מקיף
 • היכרות עם סוגי הקולמוסים השונים
 • הכנת קולמוס
 • התאמת זווית הקולמוס וגודלו
 • שמות הקודש + כתיבה מעשית
 • ועוד…
 • ראיון אישי ע”י רב בכיר
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.

דרישות הקורס

תעודה

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • תעודה מטעם משמרת סת”ם 
 • ו/או יד רפאל.
קורס הדרכת כלות

ליווי אישי כל הדרך אל ההצלחה

בהתבסס על הניסיון רב השנים שמאחוריו, ‘מרכז דעת’ מפעיל קבוצות לימוד קטנות ומצומצמות, מעניק לתלמידיו את היכולת להגיע במהירות ובמקצועיות לכתיבה מהודרת ורווחית ועושה את המרב על מנת לאפשר לתלמידים לדלג מהר ככל הניתן על המהמורות הנקרות בדרכו של הסופר סת”ם המתחיל.

‘מרכז דעת’ מלווה את התלמידים הרבים המסיימים את הקורס בהצלחה, הן ברמה ההלכתית והן ברמה המעשית, אף לאחר סיום הקורס, ומעניק תמיכה וסיוע לתלמידים ללא הגבלת זמן.

בוגרי קורס סופרי סת”ם ב’מרכז דעת’ יודעים לכל אורך הדרך כי יש כתובת לכל שאלה הלכתית ומעשית וכי תמיד יוכלו לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית.

במסגרת קורס סופרי סת”ם התלמידים מקבלים ערכת סופר סת”ם מהודרת הכוללת את כל הכלים הנדרשים לשיעור במתנה!

צרו עמנו קשר עוד היום ובתוך מספר חודשים תהפכו גם אתם לסופרי סת”ם מבוקשים!

מידע נוסף על קורס סופר סת"ם

כתיבת סת”ם היא עבודת קודש חשובה, וככזאת מחייבת את הכותב לבצע אותה מתוך יראת שמים ואמונה גדולה מחד ובהתאמה מלאה להלכות הסת”ם שמהן היא בנויה מאידך. במסגרת קורס סופר סת”ם של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרה תורנית, לומדים המשתתפים בקורס את הלכות הסת”ם ואת המיומנויות שיאפשרו להם לכתוב את ספרי התורה, התפילין, המזוזות והמגילות (סת”ם), שישרתו את הדורות הבאים של העם היהודי.

הלכות סת”ם – פרוצדורה וקודש

הלכות הסת”ם הן הלכות שמלוות את העם היהודי כבר מאות בשנים, לאחר שעברו תהליכי התפתחות ושכלול על ידי דמויות מפתח בהיסטוריה היהודית, החל מהרב שלמה גאנצפריד שריכז שורה ארוכה של הלכות במסגרת מספר ספרי הלכה ובראשם “קסת הסופר” וכן החפץ חיים במסגרת “משנת סופרים”. הלכות אלה הן למעשה ספר הוראות שעל פיו חייב סופר הסת”ם להתנהל בזמן כתיבת סת”ם והן כוללות כללים פרוצדורליים כדוגמת השימוש ביד ימין או יד שמאל לצורך הכתיבה, שמיעת שירים בזמן הכתיבה, טבילה במקווה לפני כתיבה, נוכחות של אחרים סביב הסופר בזמן הכתיבה ולצד כללים אלה גם כללי קודש כדוגמת סוגי קלף, צורת אותיות, בניית קולמוס, אותיות נפסקות, נגיעה באותיות, שמות קודש, תגין וכיפוף, שאלת תינוק, חסר ויתר, קידוש ה’ ועוד.

בניית הלך רוח של קודש ואחריות

קורס סופר סת”ם של מרכז דעת נבנה באמצעות תהליך חשיבה ארוך ומדוקדק במטרה להבטיח שבמסגרת הקורס, יספגו המשתתפים בו לא רק את ההלכות והמיומנויות הנדרשות לביצוע הכתיבה, אלא גם ובעיקר את הלך הרוח ויראת השמים שבהם חייב לשרות סופר סת”ם בתהליך הקדוש של כתיבת סת”ם. לשם כך, מובאות בפני משתתפי הקורס הרצאות ודברי תורה של רבנים מובילים וסופרי סת”ם בעלי שם, שבתוך המכלול השלם של ‘כתיבת קודש’, ייתנו בפני המשתתפים את הדגש על הקודש שבכתיבה.

הצד העסקי של כתיבת סת”ם

כתיבת סת”ם היא בסופו של דבר מקצוע, שיכול בהחלט לבוא לידי ביטוי במישור של מסירות נפש, אבל חייב לספק לסופר הסת”ם גם מקור ראוי של פרנסה ואף מעבר לכך. במסגרת קורס סופרי סת”ם של מרכז דעת, מקבלים משתתפי הקורס כלים שיווקיים וכלים של חשיבה עסקית בניהול פעילות כתיבת הקודש שלהם גם במישור העסקי.

הקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר, נציג מרכז דעת, חובת השתתפות ועמידה בתנאי ציון עובר במבחן עיוני ומעשי. בתום הקורס, יוסמכו בוגריו כסופרי סת”ם על פי כללי ‘שומרי סת”ם’ ובהתאם להנחיות ‘חתם סופר’. הסמכת הבוגרים תימסר להם באמצעות תעודת הסמכה ממרכז דעת ותעודה מטעם משמרת סת”ם ו/או יד רפאל.

צרו עמנו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים על קורס סופר סת”ם של מרכז הדעת, הקורס שיעניק בידיכם את הסמכות החוקית וההלכתית לכתוב את כתבי הסת”ם עבור הדורות הבאים של העם היהודי.