קורס שיפוץ בתי תפילין

מתאים לך להיות,
משפץ בתי תפילין מעולה
על הקורס

שיפוץ תפילין

מרכז דעת, המרכז הגדול והמוביל בעולם להכשרה תורנית, היה החלוץ בענף ההכשרה התורנית והראשון שסיפק מענה לתלמידים רבים אשר ביקשו להתפרנס בכבוד ממקצוע תורני שיש בו סיפוק והגשמה עצמית. מאז ועד היום, מעמיד המרכז לרשות תלמידיו את מערכת הקורסים המתקדמת בעולם היהודי הנשענת על צוותי רבנים מיומנים, על ניסיון רב שנים ועל שאיפה מתמדת למצוינות.

קורס שיפוץ בתי תפילין מטעם ‘מרכז דעת’ יקנה לתלמידיו את הידע ההלכתי ואת המיומנות הפרקטית הנדרשים לתיקון ולשיפוץ בתי תפילין. במהלך הקורס המקיף, שהינו היסודי והמעמיק בענף בישראל ובעולם, ירכשו התלמידים את כל סודות המקצוע, ובסיומו, יזכו לתעודת ההסמכה היוקרתית מטעם ‘מרכז דעת’, אשר תביא אותם אל קדמת הבמה בשוק העבודה.

מטרות הקורס
תוכנית הלימודים
 • הכרת בתי התפילין, פתיחתם והכנתם להכנסת הפרשיות

 • הכנסת הפרשיות (רש”י ור”ת)

 • תפירת הבתים בגיד + תפירת הבתים לבתים “מכוונות” והדבקתם

 • העמדת הבתים והכנתם לצבע

 • שיפוץ בתים ישנים, תיתורא עליונה, מעברתא ותיתורא תחתונה

 • הכנת הצבע וצביעת הבתים

 • שיוף הצבע וגימור הבית

 • קשירת הרצועות בהתאם לשיטות השונות

 • שיעור בונוס! “חילוץ” פרשיות תקועות והכנסת פרשיות עבות

 • ועוד..
 • ראיון אישי ע”י רב בכיר
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.
 • מבחן מעשי מקיף בסיום הקורס

דרישות הקורס
תעודה
 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • המלצות וליווי צמוד.
קורס הדרכת כלות

הדרך שלכם להצלחה

קבוצות הלימוד ב’מרכז דעת’ קטנות ומצומצמות. מתכונת זו מאפשרת לנו לפתוח קורסים בתדירות גבוהה ומבטיחה כי כל תלמיד ותלמיד ייהנה מליווי אישי ומסור של רבני הקורס לכל אורך הדרך ומאוזן קשבת לכל שאלה, גם לאחר סיום הקורס. הקורסים מועברים על ידי צוות רבנים שמאחוריהם ניסיון מקצועי עשיר הן בעולם הסת”ם והן בהוראת המקצוע ואשר עושים את המיטב במטרה להביא כל תלמיד אל קו הגמר בהצלחה מרובה.

אם אתם מחפשים את הדרך להגשים את כישוריכם באמצעות מקצוע תורני רווחי ועתיר סיפוק, אנחנו כאן בשבילכם. צוות מומחי ‘מרכז דעת’ ישמח להעניק לכם שירות אישי כמיטב המסורת ולעמוד לשירותכם בזמינות מלאה לכל שאלה לפני הקורס, במהלכו, וגם לאחריו.

עם תעודה מטעם ‘מרכז דעת’ תצאו אל שוק העבודה כמשפצי בתי תפילין מיומנים ברמה הגבוהה ביותר ותיהנו מביקוש גבוה ומפרנסה ברווח בס”ד.

פנו אלינו עוד היום ועשו את הצעד הראשון בדרך לפרנסה בשפע!

לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר?
פנו אלינו ועשו את הצעד הראשון בדרך לפרנסה בשפע בעז”ה!

מידע נוסף על קורס שיפוץ תפילין

הכל על שיפוץ תפילין

על פי ההלכה שניתנה למשה בסיני, חייבים בתי התפילין להיות רבועים, אורכם כרוחבם וכהגדרת חז”ל “כל אמתא בריבוע, אמתא ותרי חומרי בלאכסונא”, קרי אלכסון הריבוע צריך להיות שווה לאחד ושתי חמישיות (1.4) מאורכה של כל אחת מצלעות הריבוע. כשרות התפילין נוגע בעוד שורה של נושאים הכוללים את הפרשיות וצורת האותיות, גלילתן וכריכתן, הכנסתן לבית התפילין, תפירה והכנת ריבוע מושלם. במסגרת קורס שיפוץ תפילין של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להדרכת המקצועות התורניים, תרכשו את הכלים שיאפשרו לכם להשתלב באחד התחומים החשובים והדינמיים בקהילה היהודית – תחום שיפוץ תפילין.

הפרקטיקה של שיפוץ תפילין

על פי ההלכה היהודית, חייבים התפילין לעמוד בשורה של כללים על מנת שיהיו כשרים. רמת הדיוק הנדרשת היא כזאת שגם אם העין אינה מזהה את הפגמים, יש לבצע בדיקה מקצועית באמצעות זכוכית מגדלת וכלי מדידה על מנת לוודא את כשירות התפילין. כך למשל, אם פינה אחת של בית התפילין מעט נמעכה, הרי שכבר לא מדובר בריבוע מושלם ויש לשפץ את בית התפילין. שיפוץ תפילין היא הפרקטיקה של בדיקת התפילין לפניי ולפנים וביצוע תיקונים להעמדת תפילין כשרים במאה אחוז. עבור האדם הדתי המניח תפילין בכל יום, לכשרות התפילין שלו חשיבות רבה ומעת לעת מגיע כל בעל תפילין לביצוע בדיקת תפילין ועל פי הצורך גם לשיפוצם אצל איש מקצוע, שממש בעתיד הקרוב תוכלו גם אתם להיות הוא.

רכישת מקצוע בעולם עבודות הקודש

תפילין, כמו ברית מילה, כמו כשרות וכמו נישואין, הוא אחד מאבני היסוד של הדת היהודית. העיסוק בבנייה וייצור תפילין כמו גם בפרקטיקה של שיפוץ תפילין, הוא לא פחות מעבודת קודש. הבנה זו מהווה תנאי מפתח חשוב עבור כל אדם המעוניין לעסוק בתחום של שיפוץ תפילין מתוך הבנת החשיבות של עבודתו עבור מבקש השירות. מרכז דעת מאפשר לכם להפוך לבעלי מקצוע בתחום קדוש זה במסגרת קורס שיפוץ תפילין, בו תכירו את מבנה בתי התפילין וההלכות המגדירות אותם, פתיחת בתי תפילין והכנתם להכנסת הפרשיות, גלילת הפרשיות וכריכתן בשערות עגל, חילוץ פרשיות תקועות והכנסת פרשיות כשרות (רש”י ור”ת) ותפירת הבתים בגיד. בהמשך תלמדו על העמדת הבתים והכנתם לצביעה, שיפוץ בתים ישנים, תיתורא עליונה, מעברתא ותיתורא תחתונה, הכנת צבע וצביעת הבתים, ליטוש וגימור וקשירת רצועות על פי כל השיטות הקיימות.

קבלה לקורס מותנה בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר מטעם מרכז דעת. הסמכה תינתן לבוגרים שיעמדו בציון מעבר למבחן עיוני ומעשה ובחובת ההשתתפות בקורס. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת ויצוידו בהמלצות וליווי צמוד במהלך השתלבותם במקצוע.

צרו עמנו קשר עוד היום והבטיחו את מקומכם בקורס הקרוב של שיפוץ תפילין, רכשו לעצמכם מקצוע וקחו חלק בשימור המסורת היהודית לאורך דורות על פי ההלכה.