מתאים לך להיות מוהל מעולה!

קורס מוהלים

עם תפקיד מוערך ויוקרתי, למוהל חלק חשוב ביצירת שרשרת הדורות של העם היהודי. בוא גם אתה ללמוד את המקצוע מא' ועד ת' תוך התמקצעות מירבית, בקבוצות קטנות וליווי מקיף עד להסמכה כמוהל מומחה המתפרנס בכבוד. עשור לאחר שנפתח הקורס, עשרות הבוגרים של המרכז הם העדות העיקרית לייחודיות של הקורס שמעניק לתלמידיו את המפתח למקצוע מבוקש.

אודות קורס מוהלים

האחריות ההלכתית יחד עם יראת השמים והרגישות הרפואית הנדרשת ממוהלים – הופכים את התפקיד ליוקרתי ומוערך. חשוב להכיר לעומק את כל הלכות המילה, לצד כל התנאים הרפואיים לקיום הברית והמעקב ולאחר המילה עצמה. חשוב שמוהל ידע כיצד לדבר עם ההורים הטריים, להרגיע ולהדריך בטרם הברית ויוודא שהתינוק כשיר למילה וגם זו יכולת שרוכשים תלמידי הקורס. בקורס שנבנה מתוך ניסיון בתפקיד בפועל וניסיון של למעלה מעשור בהוראת התחום, ב'מרכז דעת' תלמד לעומק את כל אחד מהנושאים הללו כדי להפוך למוהל מומחה המתפרנס בכבוד.

למה ללמוד להיות מוהל דווקא במרכז דעת?

קורסים תורניים מקצועיים

בגלל תוכנית
הלימודים המקיפה

שנבנתה על סמך ניסיון רב בשנים של הכשרת מוהלים ולא מוותרת על כל פן ואספקט בהליך המילה כדי שכל מוהל ומוהל, בוגר 'מרכז דעת' יגיע לשוק הכי מומחה שאפשר.

היחס האישי
והליווי הצמוד

תלמידי המרכז זוכים ללמוד בכיתות קטנות שמבטיחות כי אף תלמיד לא יאבד בסבך החומר. לאחר סיום הקורס וההסמכה, רבני המרכז זמינים לשאלות התלמידים שיודעים כי יש להם גב תורני והלכתי בכל רגע שיצטרכו.

בשביל
העתיד

בשל השם שצבר מרכז דעת בשוק המוהלים ואצל ההורים הטריים, תעודה מטעמו ממתגת את הבוגרים כמומחים בתחומם ועל כן מבטיחה פרנסה בשפע בעזרת ה'.

כל תלמיד מקבל בנוסף לקורס סט ספרי לימוד + ערכת מוהל איכותית + סדנת החייאה לתינוקות מטעם גופי הרפואה + שיעורים מקצועיים בנושא אורלגיה וזיהוי מחלות לתינוקות מפי רופאים בכירים + סדנת שיווק עצמי.

תוכנית הלימודים בקורס מוהלים

כדי לתת לתלמידים את מלוא הרקע המקצועי לפני היציאה לשוק העבודה, תכנית הלימודים כוללת:

  • את הפן ההלכתי בהתבסס על שולחן ערוך יו"ד הלכות מילה
  • לימוד מעשי באמצעות מודלים דמויי מקור
  • את הפן הרפואי לפני הברית, במהלכה ולאחריה

משך הקורס

משך הקורס הוא  המפרש על פני 16 מפגשים חד שבועיים.

בוגרי קורס מילה זוכים לקבל שתי תעודות שתפתחנה בפניהם שערים בעזרת ה'

  • אישור מוהל מטעם הרבנות הראשית לישראל בהתאם לצבירת בריתות בפועל
  • תעודת הסמכה מטעם 'מרכז דעת'

הדרישות ללימוד קורס מוהלים

תנאי קבלה – כדי להתקבל ללימודים יש לעבור ראיון עם רב בכיר מטעם 'מרכז דעת'.
תוך כדי הלימודים – חובת נוכחות ב-85 אחוזים מהשיעורים. 
עם סיום הלימודים – מבחן עיוני ומעשי אותו יש לעבור בציון של 75% לפחות.

מדוע חשוב ללמוד בצורה מסודרת קורס מוהלים?

ענף המילה בישראל הוא ענף פרוץ למדי ופועלים בו מוהלים חסרי הסמכה וחסרי ידע מקצועי, המסכנים את בריאותם של התינוקות אותם הם מלים, ועל כן חשיבותו של קורס מילה מקצועי היא רבה.

בשל השילוב של קודש ורפואה, מוהל הניגש למלאכתו, ראוי שיעשה זאת עם מידה רבה של יראת קודש ומידה לא פחותה של אחריות רפואית ואנושית. ואת זה מבטיח מרכז דעת להנחיל לתלמידיו בדרך לעבודת קודש מלאת סיפוק ופרנסה בעז"ה.