שחיטה – מעשה של קודש

קורס שחיטה

מקצועני השחיטה הכשרה הם אנשי המקצוע שעליהם נשען העם היהודי בצריכת בשר בהמה ועופות על פי הלכות הכשרות. תחום הבשר נחשב לאחד התחומים החשובים והמורכבים ביותר בענף הכשרות בדגש על תהליך השחיטה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל בתחום להכשרה במקצועות התורניים, לומדים המשתתפים בקורס את כל הלכות השחיטה הכשרה, כללי הטיפול והשימוש בציוד השחיטה וביצוע פעולת השחיטה בצורה נקייה שתבטיח את כשרות הבהמה והעוף.

שחיטת בהמות

שחיטת בהמות מבוצעת כיום בבתי מטבחיים בפיקוח וטרינר ובתהליכי שחיטה חצי אוטומטיים המיועדים להוביל את הבהמה ולרסן אותה לקראת שחיטה. את פעולת השחיטה חשוב מאוד לבצע בצורה מהירה ונקייה על מנת למנוע צער בעלי חיים ועל מנת לעמוד בכל הלכות השחיטה הכשרה, פרקטיקה הדורשת מיומנות רבה והלך רוח של קודש והכרת תודה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת לומדים המשתתפים בקורס על דיני הריאה, הטחול, הכליות, בני המעיים ורגלי הבהמה וכן לומדים כיצד לבצע את השחיטה בפועל, לרבות השחזת סכין, העמדת סכין, הרגשת פגימות וביצוע השחיטה בפועל.

שחיטת עופות

שחיטת עופות היא מלאכה הדורשת מיומנות רבה לאור קצבי השחיטה הגבוהים הנהוגים בתעשיית הבשר ולאור רמת הדיוק שבה צריך לעמוד השוחט תוך הקפדה על כל הלכות השחיטה הכשרה, שמגדירות את הקווים המנחים המחייבים לביצועה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת, לומדים המשתתפים בקורס את הרכיב העיוני שכולל את דיני השחיטה, דיני שהייה, דיני כיסוי הדם, דיני הגרמה ועיקור ודיני בדיקה לאחר שחיטה ולצדו גם את הרכיב המעשה הכולל את תהליך השחזת סכין השחיטה (החלף), העמדת הסכין, הרגשת פגימות (בחוד הסכין), פירוק מעשי של העוף לחלקיו וביצוע פעולת השחיטה בפועל.

שחיטה – מעשה של קודש

מעשה השחיטה הוא בראש ובראשונה מעשה של קודש ועל השוחט לשמור על הלך הרוח המתאים לעבודתו לאורך כל תהליך השחיטה, בין היתר באמצעות ברכת השחיטה והקפדה על כללי טקס המהווים חלק מהפרוצדורה. במסגרת קורס שוטחים של מרכז דעת, תקבלו את כל הכלים הדרושים לכם על מנת להשתלב כאנשי מקצוע מיומנים בתעשיית הבשר בישראל ואת אלו הדרושים לכם בכדי לבצע את המשימה בהלך הרוח המתאים ומתוך תחושה של שליחות מקצועית.

קבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון עם רב בכיר, נציג מרכז דעת. ההסכמה תינתן לתלמידים שעמדו בתנאי המעבר של המבחן המעשי והעיוני ובחובת הנוכחות בקורס. לאחר סיום הקורס, יצטרכו הבוגרים לעבור מבחן הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת וכן תעודת שוחט רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל.

צרו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים הדרושים לכם לצורך הצטרפות לקורס שחיטה של מרכז דעת ורכישת מקצוע שישרת אתכם בחייכם האישיים ואת העם היהודי הממתין לתוצרתכם במיליוני המטבחים בכל רחבי הארץ.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו