קורס שחיטת בהמות

מתאים לך להיות,
שוחט מעולה!

על הקורס

קורס שחיטה

מרכז דעת, המרכז הראשון להכשרה תורנית אשר מוביל את התחום בישראל, באירופה ובארה”ב, מציע מערכת מקיפה ועדכנית של קורסים תורניים במגוון תחומים לרבות קורס שחיטת בהמות.

הקורס הינו המעמיק, היסודי והמקיף בענף ההכשרה התורנית ומועבר בהתאם לכלל השיטות, תוך מתן דגש על הפן העיוני ועל הפן המעשי גם יחד. במהלך הקורס מתקיימים שיעורי לימוד מעשי במשחטות בפיקוח צמוד של הצוות הרבני.

הקורס יקנה לתלמידים את כל נושאי הכלים של השו”ע בנושאי שחיטה ויחתור לרמת מיומנות ומהירות מקסימלית של כל תלמיד ותלמיד. בסיום קורס השחיטה יקבל התלמיד כתב הסמכה מרב הקורס, וכנהוג, יחתים התלמיד גם את המרא דאתרא באזור מגוריו.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

 • דיני הריאה
 • דיני הטחול
 • דיני הכליות
 • דיני בני המעיים
 • דיני רגלי הבהמה
 • חזרה כללית
 • שחיטה בפועל
 • מבחן הלכתי
 • מבחן מעשי
 • ועוד…
 • ראיון אישי ע”י רב בכיר
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.

דרישות הקורס

תעודה

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • תעודה רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל
  בהתאם לבחינה ברבנות.
קורס הדרכת כלות

כי חשוב לנו שתהיו הטובים ביותר!

כמרכז הוותיק והמוביל בענף ההכשרה התורנית, ‘מרכז דעת‘ מעניק לתלמידים את המצע המלא להצלחה מקסימלית. קבוצות הלימוד המצומצמות, המבטיחות קשר ישיר וחם עם הצוות, ונבחרת הרבנים המיומנים המנחים את הקורס, יחד עם השירות האישי והליווי המסור של צוות המרכז לכל אורך הדרך, הופכים את קורס השחיטה מבית ‘מרכז דעת’ למבוקש ביותר בענף, ואת בוגריו, לשוחטים מבוקשים מן השורה הראשונה.

לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר?
פנו אלינו ועשו את הצעד הראשון בדרך לפרנסה בשפע בעז”ה!

מידע נוסף על קורס שחיטת בהמות

הכל על קורס שחיטה

מקצועני השחיטה הכשרה הם אנשי המקצוע שעליהם נשען העם היהודי בצריכת בשר בהמה ועופות על פי הלכות הכשרות. תחום הבשר נחשב לאחד התחומים החשובים והמורכבים ביותר בענף הכשרות בדגש על תהליך השחיטה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל בתחום להכשרה במקצועות התורניים, לומדים המשתתפים בקורס את כל הלכות השחיטה הכשרה, כללי הטיפול והשימוש בציוד השחיטה וביצוע פעולת השחיטה בצורה נקייה שתבטיח את כשרות הבהמה והעוף.

שחיטת בהמות

שחיטת בהמות מבוצעת כיום בבתי מטבחיים בפיקוח וטרינר ובתהליכי שחיטה חצי אוטומטיים המיועדים להוביל את הבהמה ולרסן אותה לקראת שחיטה. את פעולת השחיטה חשוב מאוד לבצע בצורה מהירה ונקייה על מנת למנוע צער בעלי חיים ועל מנת לעמוד בכל הלכות השחיטה הכשרה, פרקטיקה הדורשת מיומנות רבה והלך רוח של קודש והכרת תודה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת לומדים המשתתפים בקורס על דיני הריאה, הטחול, הכליות, בני המעיים ורגלי הבהמה וכן לומדים כיצד לבצע את השחיטה בפועל, לרבות השחזת סכין, העמדת סכין, הרגשת פגימות וביצוע השחיטה בפועל.

שחיטת עופות

שחיטת עופות היא מלאכה הדורשת מיומנות רבה לאור קצבי השחיטה הגבוהים הנהוגים בתעשיית הבשר ולאור רמת הדיוק שבה צריך לעמוד השוחט תוך הקפדה על כל הלכות השחיטה הכשרה, שמגדירות את הקווים המנחים המחייבים לביצועה. במסגרת קורס שחיטה של מרכז דעת, לומדים המשתתפים בקורס את הרכיב העיוני שכולל את דיני השחיטה, דיני שהייה, דיני כיסוי הדם, דיני הגרמה ועיקור ודיני בדיקה לאחר שחיטה ולצדו גם את הרכיב המעשה הכולל את תהליך השחזת סכין השחיטה (החלף), העמדת הסכין, הרגשת פגימות (בחוד הסכין), פירוק מעשי של העוף לחלקיו וביצוע פעולת השחיטה בפועל.

שחיטה – מעשה של קודש

מעשה השחיטה הוא בראש ובראשונה מעשה של קודש ועל השוחט לשמור על הלך הרוח המתאים לעבודתו לאורך כל תהליך השחיטה, בין היתר באמצעות ברכת השחיטה והקפדה על כללי טקס המהווים חלק מהפרוצדורה. במסגרת קורס שוטחים של מרכז דעת, תקבלו את כל הכלים הדרושים לכם על מנת להשתלב כאנשי מקצוע מיומנים בתעשיית הבשר בישראל ואת אלו הדרושים לכם בכדי לבצע את המשימה בהלך הרוח המתאים ומתוך תחושה של שליחות מקצועית.

קבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון עם רב בכיר, נציג מרכז דעת. ההסכמה תינתן לתלמידים שעמדו בתנאי המעבר של המבחן המעשי והעיוני ובחובת הנוכחות בקורס. לאחר סיום הקורס, יצטרכו הבוגרים לעבור מבחן הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת וכן תעודת שוחט רשמית מטעם הרבנות הראשית לישראל.

צרו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים הדרושים לכם לצורך הצטרפות לקורס שחיטה של מרכז דעת ורכישת מקצוע שישרת אתכם בחייכם האישיים ואת העם היהודי הממתין לתוצרתכם במיליוני המטבחים בכל רחבי הארץ.