קורס מוהלים

מתאים לך להיות,
מוהל מעולה!

על הקורס

הכל על קורס מוהלים

'מרכז דעת', מרכז ההכשרה הבינלאומי הגדול בעולם, אשר היה הראשון בתחום ההכשרה התורנית בארץ ובחו"ל, מציע את תכנית ההכשרה המקצועית והמקיפה ביותר בתחום המילה עם פיקוח הלכתי מלא ופיקוח רפואי כהלכה.

הביקוש הגבוה הקיים כיום בשוק למוהלים מוסמכים, אשר עברו הכשרה הלכתית ורפואית מקיפה והוסמכו לתפקידם בידי צוות רבני מיומן, הופך את מסלול הכשרת המוהלים של 'מרכז דעת' למסלול מבוקש באופן יוצא דופן.

נכון להיום, החוק איננו מחייב קבלת רישיון מוהל, ולכן, רבים מהמוהלים בשוק מבצעים את המלאכה ללא שעברו קורס מילה מקצועי. עם זאת, הודות למודעות הגוברת והולכת בנוגע לסכנה הכרוכה בביצוע ברית מילה ללא הסמכה, רבים מבקשים למול את בנם תחת ידיו האמונות של מוהל מוסמך.

'מרכז דעת' שם לו למטרה לספק מענה לביקוש הגובר למוהלים מוסמכים והיה הראשון להקים קורס  מילה מקצועי. במהלך העשור האחרון, העמיד המרכז דור חדש של מוהלים מוסמכים ומיומנים הנהנים מביקוש רב.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

  • הפן ההלכתי בהתבסס על שו"ע יו"ד הלכות מילה
  • לימוד מעשי באמצעות מודלים דמויי מקור
  • הפן הרפואי לפני הברית, במהלכה ולאחריה
  • מבחן עיוני מסכם לקראת קבלת תעודת ההסמכה היוקרתית מטעם 'מרכז דעת'
  • ועוד…
  • ראיון אישי ע"י רב בכיר
  • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
  • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.

דרישות הקורס

תעודה

  • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
  • אישור מוהל מטעם הרבנות הראשית לישראל בהתאם לצבירת בריתות בפועל.
קורס הדרכת כלות

קורס מוהלים יעניק לכם תמורה מלאה להשקעה, והרבה מעבר בסיום קורס מילה תוכל לשמש כמוהל מומחה

הלימודים במרכז מתקיימים בקבוצות קטנות, תוך ליווי אישי ומסור של רבני המרכז במהלך הקורס ולאחריו, כשהתלמידים נהנים מאוזן קשבת לכל שאלה ולכל התלבטות במהלך עבודתם בפועל. תעודת ההכשרה של 'מרכז דעת' מהווה חותם ליוקרה ולמצוינות ובוגרינו בישראל ובעולם נהנים מביקוש גבוה, כיאה למוהלים מוסמכים אשר עמדו בהצלחה בתכנית הלימודים המאתגרת בענף.

אם גם אתם שואפים להפוך למוהלים מיומנים מן השורה הראשונה וליהנות מפרנסה בשפע, בס"ד, פנו אלינו !

נשמח לספק מענה לכל שאלה בזמינות מלאה ולהבטיח את שביעות רצונכם המלאה לכל אורך הדרך!

מידע נוסף על קורס מוהלים

על פי ההלכה היהודית, חייב במילה כל תינוק בריא בהגיעו לגיל 8 ימים. את ברית המילה עורך מוהל שמוודא את כשירות התינוק לברית, מכין את התינוק ואת הציוד הנדרש לעריכת המילה, מבצע את המילה ובודק את שלומו של התינוק ואת החלמתו מהפרוצדורה. ענף המילה בישראל הוא ענף פרוץ למדי ובו פועלים מוהלים חסרי הסמכה וחסרי ידע מקצועי, המסכנים את בריאותם של התינוקות אותם הם מלים.

במסגרת קורס מוהלים של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרת המקצועות התורניים, תלמדו את כל דיני המילה, את הפרוצדורה הרפואית ואת הלך הרוח המקצועי המחויב אשר מגלם בתוכו מידה רבה של אחריות, דיוק ומסירות להליך ולתינוק עצמו.

הליך המילה – קודש ורפואה

ברית מילה הוא ללא ספק אחד מסימני ההיכר החשובים ביותר של העם היהודי לאורך הדורות וברחבי העולם כולו. המדובר בהלכה חשובה ומרכזית בדת היהודית אך גם בהליך רפואי שיכול לסכן חיי אדם. מוהל הניגש למלאכתו, ראוי שיעשה זאת עם מידה רבה של יראת קודש ומידה לא פחותה של אחריות רפואית ואנושית. במסגרת קורס מוהלים של מרכז דעת, סופגים משתתפי הקורס את הידע ההלכתי שיבנה בתוכם את יראת הקודש הראויה, ולצדו גם את הידע והכלים המקצועיים שיבטיחו עבודה נקייה, חלקה ובטוחה לחלוטין. 

בקורס ילמדו המשתתפים את דיני המילה כפי שהם מובאים בהלכה ולצד זאת את הפרקטיקה של החיתוך להסרת הערלה, הוצאת עור דק עם הציפורן (פריעה), מצוות מציצת הדם וסיום ההליך הרפואי בחבישה וביקורת.

הפרקטיקה של ברית המילה

מעבר לשילוב של קודש ורפואה, לומדים משתתפי קורס מוהלים של מרכז דעת על ניהול הליך ברית מילה מא' ועד ת', לרבות הדרכת הורים וביצוע ההכנות לברית, (במאמר פה ריכזנו טיפים לאבי הבן לברית המילה) ציוד המילה וציוד הקודש, טקס הברית ושמירה על קשר עם ההורים לאורך תהליך ההחלמה במשך מספר ימים לאחר עריכת הברית. בחלקו העיוני של הקורס, לומדים המשתתפים בקורס על האנטומיה של ברית המילה, הסיכונים הרפואיים ואופן ההתמודדות איתם מנקודת מבט רפואית מקצועית. במסגרת הקורס יבצעו המשתתפים בו, שורה ארוכה של פרוצדורות מילה על דגמים מלאכותיים שיאפשרו להם לתרגל את הפרקטיקה ולרכוש את מלוא המיומנות הנדרשת לפני היציאה לשוק.

קבלה לקורס מותנה בעריכת ראיון עם רב בכיר, נציג מרכז דעת. יוסמכו כמוהלים בוגרים שיעמדו בציון המעבר במבחן העיוני והמעשי ובחובת הנוכחות בקורס. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת ויוכלו להתחיל לבצע בריתות בפועל. תעודת הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל תינתן למוהלים בהתאם למספר הבריתות שצברו בפועל.

צרו קשר עוד היום ועשו את הצעד הראשון להצטרפות לקורס מוהלים של מרכז דעת, לקראת הפיכתכם למוהלים מוסמכים ומקצועיים שיהיו אחראים על שימור אחת המסורות והמצוות החשובות ביותר בתולדותיו ובעתידו של העם היהודי.