קורס הדרכת כלות

מתאים לך להיות,
מדריכת כלות מעולה

על הקורס

מהוא קורס הדרכת כלות?

המעבר מבית ההורים אל הקן הפרטי דורש הכנה מנטלית ורגשית מעמיקה אשר תעניק לכלה את הכלים, את היכולות ואת הביטחון הנדרשים לעמידה בהצלחה באתגר המורכב הכרוך בבניית התא המשפחתי החדש בהצלחה.

הדרכת כלות נכונה תעניק לכלה את הבסיס ההשקפתי – תורני לחיי נישואין מאושרים, כלים לעיצוב הקשר הזוגי האידיאלי, תובנות להתמודדות עם תמורות ואתגרים בחיי הנישואין, מענה אישי לחששות ולתהיות מצד הכלה, וכמובן, את הידע ההלכתי החשוב להקמת בית בישראל.

מתוך מודעות לגודל תפקידה של מדריכת הכלות ולאחריות הרבה שהיא נושאת, כדמות המתווה את דרך הקמתו של בית חדש בישראל, הקורס יקנה למשתתפות את הידע ההלכתי המקיף הנדרש ורקע איתן במגוון נושאים חשובים המהווים חלק בלתי נפרד ממלאכת ההכנה של הכלה לקראת חיי נישואין מאושרים ויציבים בדגש על יכולת התמודדות מיטבית עם אתגרי החיים העתידיים ומניעת בעיות בעז"ה.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

 • תקופת האירוסין
 • סקירה היסטורית
 • הפן ההלכתי
 • הפן ההשקפתי
 • כלים להעצמת הקשר הזוגי בדגש על שנת הנישואין הראשונה
 • שלום בית
 • יום החופה
 • ייעוץ לאחר הנישואין
 •  ועוד…
 • ראיון אישי ע"י רבנית בכירה
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.
 • הקורס מיועד לנשים בעלות השכלה תורנית, נשואות או נשואות בעבר

דרישות הקורס

תעודה

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • אישור מדריכה מוסמכת ע"י הרבנות הראשית לישראל.
קורס הדרכת כלות

שואפת להתפרנס בכבוד
מתוך הגשמה עצמית וסיפוק תמידי?

'מרכז דעת', מרכז ההכשרה התורני הראשון בעולם, מציע מערך קורסים רחב במגוון תחומים תורניים. כמרכז הבינלאומי הגדול בעולם, אנו נחשבים לכתובת המקצועית ביותר בישראל, באירופה ובארה"ב בגלל הניסיון, בגלל המקצוענות, בגלל קבוצות הלימוד הקטנות ובזכות חוויית השירות הייחודית שלנו, המבטיחה ליווי אישי ומסור לכל אורך הדרך, החל משלב ההרשמה, והרבה לאחר סיום הקורס באופן רשמי.

בוגרות המרכז יוצאות אל שוק העבודה כשהן מצוידות בתעודת ההסמכה היוקרתית בשוק, אשר פותחת להן שערים בכל מקום, ומשתלבות בקלות בשורה הראשונה בתחום הדרכת הנישואין. זאת ועוד, בוגרות 'מרכז דעת' נהנות מתמיכה מקצועית ומאוזן קשבת בצאתן לדרך משלהן, כשצוות המרכז ערוך להעניק להן מענה לכל שאלה ולכל התלבטות.

פני אלינו עוד היום ועשי את הצעד הראשון בדרך להצלחה!

מידע נוסף על קורס הדרכת כלות

מידע על קורס הדרכת כלות

הכניסה מתחת לחופה מסמלת עבור האישה, הרבה יותר מהמעבר מחיי הרווקות לחיים של זוגיות. על פי הדת היהודית, האישה היא עמוד התווך של המשפחה, היא העזר כנגדו והיא אשת החייל שמלהטטת בין כל משימות החיים בכדי לטפח משפחה ובית בישראל. עם הכניסה לחופה, עומדת הכלה בפני דרך חדשה, לא וודאית ולא מוכרת ועם לא מעט פחדים על העתיד לבוא. אל הדרך הזאת נכנסת הכלה עם הידע שספגה בבית הגידול שלה לאורך ילדותה וגיל נעוריה, ידע חשוב אך לא כזה שיכול להוות בסיס בריא ויציב לבניית משפחה ובית בישראל. קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל בהדרכת מקצועות התורה, מעניק לך את האפשרות להפוך למורת הדרך של אותה כלה ולסייע לה לבסס את הלך הרוח והמנטאליות של אם, רעייה ובעלת משפחה על פי ההלכה היהודית ודת משה וישראל.

היי מורת דרך לכלה החדשה

כמדריכת כלות, על כתפייך מונחת אחריות כבדה להעניק לכל כלה את הידע, הכלים והמנטאליות שיסייעו לה להפוך לרעייה ולאם בישראל. הדרכת כלה יכולה, במובנים רבים, להכריע את גורל הנישואים ואת מידת האושר והשמחה שישרו בביתה. אחריות זו דורשת מצדך היכרות מעמיקה עם עולם הנישואין, הזוגיות, הנשיות ולא פחות מכך עם הצד הגברי של המשוואה. במסגרת קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, תלמדי על האירוסין, תקופת האירוסין ומשמעותם, הפן ההלכתי של מוסד הזוגיות והנישואין, הקשר הזוגי על היבטיו השונים והתא המשפחתי בראי החברה והיהדות. הכלים שיוענקו לך בקורס, יאפשרו לך להפוך למורת דרך מובילה, מנחה ומכילה, שתוביל בבטחה את כלותיה אל השלב הבא בחייהן ותסייע להן לבנות חיי משפחה מאושרים ובריאים על בסיס חכמת ההלכה והיהדות.

הכלה כאישה, כאם וכרעייה

במסגרת קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, תקבלי את כל הכלים הנוגעים לאתגרים המרכזיים איתם צפויה הכלה להתמודד מייד לאחר הנישואין ולאורך השנים. בכלל זה, תלמדי על הקשר הזוגי, מיניות ואינטימיות, סוד האהבה, אמהות, דיני טהרה, שמירת טהרה וחיי אישות, שבעה נקיים, שלום בית, העצמה נשית והעצמת הקשר הזוגי בדגש על שנת הנישואין הראשונה ונושאים נוספים שמכסים את כלל האתגרים עימם צפויה הכלה להתמודד כאישה, כאם וכרעייה, במהלך חיי הנישואים שלה.

הקורס מיועד לנשים בעלות השכלה תורנית, נשואות או נשואות בעבר והקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רבנית בכירה מטעם מרכז דעת. הסמכה תינתן לבוגרות שיעמדו בציון עובר במבחן מעשי ועיוני ובחובת ההשתתפות בקורס. בוגרות הקורס תקבלנה תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת ותעודת מדריכה מוסמכת מטעם הרבנות הראשית לישראל.

צרי עמנו קשר עוד היום והצטרפי לקורס הקרוב להדרכת כלות, בדרכך לזכות הקדושה והחשובה של הדרכת כלות בתחילת דרכן והפיכה למורת דרך לחיי זוגיות, חיי נישואין וחיי משפחה בריאים, יציבים ומאושרים בישראל.