סופר סת"ם

מתאים לך להיות,
סופר סת"ם מעולה!

על הקורס

הכל על סופרי סת”ם

מרכז דעת, המרכז להכשרה תורנית הוותיק והמוביל בישראל, באירופה ובארה”ב, מציע מערכת קורסים מקיפה וייחודית בתחום התורני. כמרכז שמאחוריו יותר מעשור של ניסיון מקצועי, תכנית הלימודים במרכז הינה המאתגרת והיסודית בעולם, ובוגריו נהנים מביקוש גבוה ומפרנסה בשפע.

הקורסנועד להקנות למשתתפים את כל החומר ההלכתי והמעשי הנדרש על מנת להכשירם להיות סופרי סת”ם מומחים, החל מבניית הקולמוס ועד לשלבים המעשיים וההלכתיים של כתיבת ספר תורה, תפילין, מגילה ומזוזה. מעבר לכך, הקורס מקנה לתלמידים אסטרטגיות לשיווק נכון וממוקד של המוצרים לאחר יציאת התלמידים לשוק הסת”ם.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

 • רקע הלכתי מקיף
 • היכרות עם סוגי הקולמוסים השונים
 • הכנת קולמוס
 • התאמת זווית הקולמוס וגודלו
 • שמות הקודש + כתיבה מעשית
 • ועוד…
 • ראיון אישי ע”י רב בכיר
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.

דרישות הקורס

תעודה

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • תעודה מטעם משמרת סת”ם 
 • ו/או יד רפאל.
קורס הדרכת כלות

ליווי אישי כל הדרך אל ההצלחה

בהתבסס על הניסיון רב השנים שמאחוריו, ‘מרכז דעת’ מפעיל קבוצות לימוד קטנות ומצומצמות, מעניק לתלמידיו את היכולת להגיע במהירות ובמקצועיות לכתיבה מהודרת ורווחית ועושה את המרב על מנת לאפשר לתלמידים לדלג מהר ככל הניתן על המהמורות הנקרות בדרכו של הסופר המתחיל.

‘מרכז דעת’ מלווה את התלמידים הרבים המסיימים את הקורס בהצלחה, הן ברמה ההלכתית והן ברמה המעשית, אף לאחר סיום הקורס, ומעניק תמיכה וסיוע לתלמידים ללא הגבלת זמן.

בוגרי הקורס ב’מרכז דעת’ יודעים לכל אורך הדרך כי יש כתובת לכל שאלה הלכתית ומעשית וכי תמיד יוכלו לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית.

במסגרת קורס סופרי סת”ם התלמידים מקבלים ערכת סופר סת”ם מהודרת הכוללת את כל הכלים הנדרשים לשיעור במתנה!

צרו עמנו קשר עוד היום ובתוך מספר חודשים תהפכו גם אתם לסופרי סת”ם מבוקשים!

מידע על סופר סת"ם

סופר סת"םכתיבת סת”ם הוא מקצוע קודש חשוב מאין כמותו. כתיבת הסת”ם היא הפלטפורמה שבאמצעותה אנו ממשיכים להעביר את תורת ישראל מדור לדור בצורה הכתובה. בשונה מספרי קריאה ועיון, כתיבת סת”ם חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מעולה שגם מבצע את הכתיבה מתוך אמונה גדולה ויראת שמים ותחת תחושת הקודש שחייבת ללוות את הכתיבה.

לאיש המקצוע הזה קוראים סופר סתם ואם יש לכם את הרצון והתשוקה להשתלב בתחום, תוכלו לעשות זאת במסגרת קורס סופר סת”ם של מרכז דעת, המרכז הגדול והוותיק ביותר בישראל להכשרה תורנית.

הלכות סת”ם

במסגרת הקורס של מרכז דעת, לומדים המשתתפים את כל רזי המקצוע ובבסיס את הלכות הסת”ם. הלכות אלה מלוות את העם היהודי כבר מאות רבות של שנים, לאחר פיתוחן על ידי דמויות מפתח בהיסטוריה היהודית והמשך התפתחותן לאורך השנים עד כדי עיצוב סטנדרטים ותקנים אוניברסליים מחייבים.

הלכות אלה כוללות את כל מה שאמור סופר סתם לדעת כאשר הוא כותב ספרי תורה, מזוזות וכל כתב קודש אחר ובכלל זה האופן בו עליו להתכונן לכתיבה, הסביבה בה אמורה להתבצע הכתיבה, חומרי הכתיבה המשתתפים בתהליך, האופן בו יש לכתוב כל אות וכל סימן, האופן בו ניתן או לא ניתן לבצע תיקונים וכן הלאה.

לא רק הלכות, גם רוח

כתיבת סת”ם היא לא רק פרקטיקה שחייבת להתבצע על פי הלכות הסת”ם הקפדניות, אלא גם תחת הרוח הנכונה. על סופר הסת”ם לבצע את הכתיבה עם כוונה מלאה, מתוך אמונה גדולה וכשמלווה אותו תחושה עמוקה מאוד של קודש במעשה. אלמנטים אלה של כתיבת סת”ם לכאורה אינם ניתנים ללמידה, אלא שבמרכז דעת תוכלו לגלות שדווקא כן ניתן ללמוד אותם.

באמצעות מנהגים, פעולות קטנות, תפילות, אמרות, תרגילי ריכוז ופעולות קטנות שמלוות את תהליך הכתיבה כולו – עם כל אלה נוצרת גם הכוונה, האמונה והרוח הקדושה שמלווה כל סופר סתם במעשה הכתיבה.

סופר סת”ם – מקצוע ופרנסה

מעבר לערך הרוחני והדתי של כתיבת סת”ם, סופר סתם הוא כמובן גם מקצוע מכובד וייחודי מאוד, שמספק פרנסה מצוינת ויכול לפתוח בפניכם ערוץ פרנסה שופע. כמו בכל תחום, ישנם סופרי סתם טובים יותר ואחרים שהם טובים פחות. במרכז דעת תוכלו לקבל את כל ההכשרה הנדרשת לכם, לרבות ההסמכות הנדרשות מהרבנות הראשית לישראל ומחתם סופר ולצאת אל השוק עם מקצוע שיספק לכם סיפוק רוחני יוצא דופן לצד פרנסה נאה.