מוסד הנישואים בראי היהדות

הדרכת חתנים

הדרכת חתנים הוא אחד מהמקצועות התורניים החשובים בבניין העם היהודי לאורך דורות, ומטרתו לסייע לזוגות צעירים להקים בית ומשפחה בישראל, במיוחד לאור הקשיים שבהם עלולים להיתקל אותם זוגות במהלך שנת הנישואים הראשונה שלהם. במסגרת קורס הדרכת חתנים של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרה במקצועות התורניים, לומדים המשתתפים בקורס על האתגרים, הקשיים ואבני הדרך המשמעותיות בחייו של זוג צעיר ועל הכלים שניתן להעניק להם במסגרת הדרכת חתנים בכדי לסייע להם להקים בית בישראל ולשמור עליו יציב ופורה.

הכשרה מקיפה על מוסד הנישואים בראי היהדות

על פי תפיסת ההלכה היהודית, זקוקים בני הזוג הטריים לכלים ולידע על מנת לאפשר להם לפתח מוסד זוגי ומשפחתי מאושר, בריא ושמח. כלים אלה הם הכרחיים במניעת היווצרות והתפתחות קשיים שעלולים לסכן את מעמדו של הקשר הזוגי בהמשך הדרך. במסגרת קורס הדרכת חתנים לומדים משתתפי הקורס על מוסד הנישואים כמוסד זוגי ומשפחתי בכלל ועל פי הדינים וההלכה היהודית בפרט. בקורס תוגדר מהות תפקידו של מדריך חתנים, השלבים בהם על החתן הטרי לקבל הדרכה ועל היקפה, הסוגים השונים של הדרכת חתנים והתאמת הסוג המתאים לכל חתן. כמו כן, לומדים משתתפים הקורס את הפן ההלכתי של מוסד הנישואים והדרכת חתן, תפיסות של זוגיות ביהדות, דיני כלה, ליל הכלולות, הריון ולידה, שלום בית, ניהול משק בית, ניהול יחסים, אינטימיות, אנטומיה ופיזיולוגיה ולבסוף גם גירושין.

מוסד הנישואים מנקודת מבט זוגית

היכולת לאחוז בסמכות מקצועית שתאפשר למדריך החתנים לעמוד מול החתן הטרי ולהשיג את הקשב שלו לדבריו, תלויה מאוד ביכולתו של המדריך לאמץ את הגישה הנכונה, הפתוחה והמכילה סביב מוסד הזוגיות, הנישואים והמשפחה, ביהדות ובכלל. במסגרת קורס הדרכת חתנים של מרכז דעת, לומדים משתתפי הקורס על כלל ההיבטים בניהול זוגיות ובכלל זה ניהול משק בית משותף, חינוך, סובלנות, תקשורת פתוחה ומכילה, ניהול כלכלת הבית, התנהלות זוגית בכל הקשור לתחום שבינו לבינה, צמיחה אישית ומשותפת ולבסוף גם אהבה. הבנה מעמיקה של מדריך החתנים את כלל המרכיבים הללו, מהווה תנאי מפתח בהצלחת ההדרכה ובמרכז דעת מוקדש חלק ניכר מהקורס לצורך פיתוח הבנה זו אצל כל אחד ממשתפי הקורס.

הקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר, נציג מרכז דעת, קבלת ציון עובר במבחן מעשי ועיוני וכן עמידה בתנאי חובת ההשתתפות בקורס לאורך מסלול ההכשרה. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה ממרכז דעת ואישור מדריך מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל ויוכלו להזניק את פעילותם כמדריכי חתנים מוסמכים.

צרו עמנו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים הדרושים לכם על מנת להשתלב בקורס שיהפוך אתכם למדריכי חתנים מוסמכים ויאפשר לכם להשתתף בחיזוק מוסד הנישואין היהודי בישראל ובבניין הארץ והעם היהודי למען הדורות הבאים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו