הכלה כאישה, כאם וכרעייה

קורס הדרכת כלות

הכניסה מתחת לחופה מסמלת עבור האישה, הרבה יותר מהמעבר מחיי הרווקות לחיים של זוגיות. על פי הדת היהודית, האישה היא עמוד התווך של המשפחה, היא העזר כנגדו והיא אשת החייל שמלהטטת בין כל משימות החיים בכדי לטפח משפחה ובית בישראל. עם הכניסה לחופה, עומדת הכלה בפני דרך חדשה, לא וודאית ולא מוכרת ועם לא מעט פחדים על העתיד לבוא. אל הדרך הזאת נכנסת הכלה עם הידע שספגה בבית הגידול שלה לאורך ילדותה וגיל נעוריה, ידע חשוב אך לא כזה שיכול להוות בסיס בריא ויציב לבניית משפחה ובית בישראל. קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל בהדרכת מקצועות התורה, מעניק לך את האפשרות להפוך למורת הדרך של אותה כלה ולסייע לה לבסס את הלך הרוח והמנטאליות של אם, רעייה ובעלת משפחה על פי ההלכה היהודית ודת משה וישראל.

היי מורת דרך לכלה החדשה

כמדריכת כלות, על כתפייך מונחת אחריות כבדה להעניק לכל כלה את הידע, הכלים והמנטאליות שיסייעו לה להפוך לרעייה ולאם בישראל. הדרכת כלה יכולה, במובנים רבים, להכריע את גורל הנישואים ואת מידת האושר והשמחה שישרו בביתה. אחריות זו דורשת מצדך היכרות מעמיקה עם עולם הנישואין, הזוגיות, הנשיות ולא פחות מכך עם הצד הגברי של המשוואה. במסגרת קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, תלמדי על האירוסין, תקופת האירוסין ומשמעותם, הפן ההלכתי של מוסד הזוגיות והנישואין, הקשר הזוגי על היבטיו השונים והתא המשפחתי בראי החברה והיהדות. הכלים שיוענקו לך בקורס, יאפשרו לך להפוך למורת דרך מובילה, מנחה ומכילה, שתוביל בבטחה את כלותיה אל השלב הבא בחייהן ותסייע להן לבנות חיי משפחה מאושרים ובריאים על בסיס חכמת ההלכה והיהדות.

 הכלה כאישה, כאם וכרעייה

במסגרת קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, תקבלי את כל הכלים הנוגעים לאתגרים המרכזיים איתם צפויה הכלה להתמודד מייד לאחר הנישואין ולאורך השנים. בכלל זה, תלמדי על הקשר הזוגי, מיניות ואינטימיות, סוד האהבה, אמהות, דיני טהרה, שמירת טהרה וחיי אישות, שבעה נקיים, שלום בית, העצמה נשית והעצמת הקשר הזוגי בדגש על שנת הנישואין הראשונה ונושאים נוספים שמכסים את כלל האתגרים עימם צפויה הכלה להתמודד כאישה, כאם וכרעייה, במהלך חיי הנישואים שלה.

הקורס מיועד לנשים בעלות השכלה תורנית, נשואות או נשואות בעבר והקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רבנית בכירה מטעם מרכז דעת. הסמכה תינתן לבוגרות שיעמדו בציון עובר במבחן מעשי ועיוני ובחובת ההשתתפות בקורס. בוגרות הקורס תקבלנה תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת ותעודת מדריכה מוסמכת מטעם הרבנות הראשית לישראל.

צרי עמנו קשר עוד היום והצטרפי לקורס הקרוב להדרכת כלות, בדרכך לזכות הקדושה והחשובה של הדרכת כלות בתחילת דרכן והפיכה למורת דרך לחיי זוגיות, חיי נישואין וחיי משפחה בריאים, יציבים ומאושרים בישראל.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו