הפרקטיקה של שיפוץ תפילין

שיפוץ תפילין

על פי ההלכה שניתנה למשה בסיני, חייבים בתי התפילין להיות רבועים, אורכם כרוחבם וכהגדרת חז”ל “כל אמתא בריבוע, אמתא ותרי חומרי בלאכסונא”, קרי אלכסון הריבוע צריך להיות שווה לאחד ושתי חמישיות (1.4) מאורכה של כל אחת מצלעות הריבוע. כשרות התפילין נוגע בעוד שורה של נושאים הכוללים את הפרשיות וצורת האותיות, גלילתן וכריכתן, הכנסתן לבית התפילין, תפירה והכנת ריבוע מושלם. במסגרת קורס שיפוץ תפילין של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להדרכת המקצועות התורניים, תרכשו את הכלים שיאפשרו לכם להשתלב באחד התחומים החשובים והדינמיים בקהילה היהודית – תחום שיפוץ תפילין.

הפרקטיקה של שיפוץ תפילין

על פי ההלכה היהודית, חייבים התפילין לעמוד בשורה של כללים על מנת שיהיו כשרים. רמת הדיוק הנדרשת היא כזאת שגם אם העין אינה מזהה את הפגמים, יש לבצע בדיקה מקצועית באמצעות זכוכית מגדלת וכלי מדידה על מנת לוודא את כשירות התפילין. כך למשל, אם פינה אחת של בית התפילין מעט נמעכה, הרי שכבר לא מדובר בריבוע מושלם ויש לשפץ את בית התפילין. שיפוץ תפילין היא הפרקטיקה של בדיקת התפילין לפניי ולפנים וביצוע תיקונים להעמדת תפילין כשרים במאה אחוז. עבור האדם הדתי המניח תפילין בכל יום, לכשרות התפילין שלו חשיבות רבה ומעת לעת מגיע כל בעל תפילין לביצוע בדיקת תפילין ועל פי הצורך גם לשיפוצם אצל איש מקצוע, שממש בעתיד הקרוב תוכלו גם אתם להיות הוא.

רכישת מקצוע בעולם עבודות הקודש

תפילין, כמו ברית מילה, כמו כשרות וכמו נישואין, הוא אחד מאבני היסוד של הדת היהודית. העיסוק בבנייה וייצור תפילין כמו גם בפרקטיקה של שיפוץ תפילין, הוא לא פחות מעבודת קודש. הבנה זו מהווה תנאי מפתח חשוב עבור כל אדם המעוניין לעסוק בתחום של שיפוץ תפילין מתוך הבנת החשיבות של עבודתו עבור מבקש השירות. מרכז דעת מאפשר לכם להפוך לבעלי מקצוע בתחום קדוש זה במסגרת קורס שיפוץ תפילין, בו תכירו את מבנה בתי התפילין וההלכות המגדירות אותם, פתיחת בתי תפילין והכנתם להכנסת הפרשיות, גלילת הפרשיות וכריכתן בשערות עגל, חילוץ פרשיות תקועות והכנסת פרשיות כשרות (רש”י ור”ת) ותפירת הבתים בגיד. בהמשך תלמדו על העמדת הבתים והכנתם לצביעה, שיפוץ בתים ישנים, תיתורא עליונה, מעברתא ותיתורא תחתונה, הכנת צבע וצביעת הבתים, ליטוש וגימור וקשירת רצועות על פי כל השיטות הקיימות.

קבלה לקורס מותנה בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר מטעם מרכז דעת. הסמכה תינתן לבוגרים שיעמדו בציון מעבר למבחן עיוני ומעשה ובחובת ההשתתפות בקורס. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת ויצוידו בהמלצות וליווי צמוד במהלך השתלבותם במקצוע.

צרו עמנו קשר עוד היום והבטיחו את מקומכם בקורס הקרוב של שיפוץ תפילין, רכשו לעצמכם מקצוע וקחו חלק בשימור המסורת היהודית לאורך דורות על פי ההלכה.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו