הצד העסקי של כתיבת סת”ם

קורס סופר סתם

כתיבת סת”ם היא עבודת קודש חשובה, וככזאת מחייבת את הכותב לבצע אותה מתוך יראת שמים ואמונה גדולה מחד ובהתאמה מלאה להלכות הסת”ם שמהן היא בנויה מאידך. במסגרת קורס סופר סתם של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרה תורנית, לומדים המשתתפים בקורס את הלכות הסת”ם ואת המיומנויות שיאפשרו להם לכתוב את ספרי התורה, התפילין, המזוזות והמגילות (סת”ם), שישרתו את הדורות הבאים של העם היהודי.

הלכות סת”ם – פרוצדורה וקודש

הלכות הסת”ם הן הלכות שמלוות את העם היהודי כבר מאות בשנים, לאחר שעברו תהליכי התפתחות ושכלול על ידי דמויות מפתח בהיסטוריה היהודית, החל מהרב שלמה גאנצפריד שריכז שורה ארוכה של הלכות במסגרת מספר ספרי הלכה ובראשם “קסת הסופר” וכן החפץ חיים במסגרת “משנת סופרים”. הלכות אלה הן למעשה ספר הוראות שעל פיו חייב סופר הסת”ם להתנהל בזמן כתיבת סת”ם והן כוללות כללים פרוצדורליים כדוגמת השימוש ביד ימין או יד שמאל לצורך הכתיבה, שמיעת שירים בזמן הכתיבה, טבילה במקווה לפני כתיבה, נוכחות של אחרים סביב הסופר בזמן הכתיבה ולצד כללים אלה גם כללי קודש כדוגמת סוגי קלף, צורת אותיות, בניית קולמוס, אותיות נפסקות, נגיעה באותיות, שמות קודש, תגין וכיפוף, שאלת תינוק, חסר ויתר, קידוש ה’ ועוד.

בניית הלך רוח של קודש ואחריות

קורס סופר סתם של מרכז דעת נבנה באמצעות תהליך חשיבה ארוך ומדוקדק במטרה להבטיח שבמסגרת הקורס, יספגו המשתתפים בו לא רק את ההלכות והמיומנויות הנדרשות לביצוע הכתיבה, אלא גם ובעיקר את הלך הרוח ויראת השמים שבהם חייב לשרות סופר סת”ם בתהליך הקדוש של כתיבת סת”ם. לשם כך, מובאות בפני משתתפי הקורס הרצאות ודברי תורה של רבנים מובילים וסופרי סת”ם בעלי שם, שבתוך המכלול השלם של ‘כתיבת קודש’, ייתנו בפני המשתתפים את הדגש על הקודש שבכתיבה.

הצד העסקי של כתיבת סת”ם

כתיבת סת”ם היא בסופו של דבר מקצוע, שיכול בהחלט לבוא לידי ביטוי במישור של מסירות נפש, אבל חייב לספק לסופר הסת”ם גם מקור ראוי של פרנסה ואף מעבר לכך. במסגרת קורס סופר סתם של מרכז דעת, מקבלים משתתפי הקורס כלים שיווקיים וכלים של חשיבה עסקית בניהול פעילות כתיבת הקודש שלהם גם במישור העסקי.

הקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר, נציג מרכז דעת, חובת השתתפות ועמידה בתנאי ציון עובר במבחן עיוני ומעשי. בתום הקורס, יוסמכו בוגריו כסופרי סת”ם על פי כללי ‘שומרי סת”ם’ ובהתאם להנחיות ‘חתם סופר’. הסמכת הבוגרים תימסר להם באמצעות תעודת הסמכה ממרכז דעת ותעודה מטעם משמרת סת”ם ו/או יד רפאל.

צרו עמנו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים על קורס סופר סתם של מרכז הדעת, הקורס שיעניק בידיכם את הסמכות החוקית וההלכתית לכתוב את כתבי הסת”ם עבור הדורות הבאים של העם היהודי.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו