ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר בעולם הכשרות

קורס משגיחי כשרות

משגיח כשרות הוא האיש שעל כתפיו מוטלת האחריות לוודא כי ההתנהלות בתוך מטבח או מפעל מזון המשרת את הציבור, עונה על כלל הלכות הכשרות וכי אדם שומר כשרות יכול ליהנות מתוצרתם תוך בטחון מלא בכשרותה של התוצרת. במסגרת קורס משגיחי כשרות של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרה במקצועות התורניים, רוכשים משתתפי הקורס את כל הידע ההלכתי והמיומנויות הנדרשות לפיקוח כשרות לטובת הציבור.

הלכות כשרות

בישראל קיים רוב עצום של אזרחים המקפידים על כשרות המזון, מעבר להיקף אוכלוסיית החרדים, הדתיים והמסורתיים, ומשכך חוקקה מדינת ישראל חוקי כשרות המחייבים כל מסעדה, בית קפה, מטבח ציבורי, מפעל מזון או מפעל משקאות להתנהל על פי הלכות הכשרות, בכפוף לפיקוח משגיח כשרות, על מנת ליהנות מתעודת כשרות – זאת על מנת להעניק לצרכן היהודי בישראל כי המזון אותו הוא מכניס לפיו, עומד בכל הלכות הכשרות. הלכות כשרות אלה מכסות את כל התווך שבין הגידול החקלאי של תוצרת מזון ועד הגשת תוצר המזון הסופי לצרכן שומר הכשרות – אופן הגידול החקלאי, אופן הטיפול בתוצרת החקלאית, תנאי המקום בו מעובדים חומרי הגלם, תהליכי עיבוד המזון, המקום והזמן בהם מעובד המזון ומוגש לצרכן ועוד.

הקניית מיומנויות והלך רוח

במסגרת קורס משגיחי כשרות של מרכז דעת, לומדים משתתפי הקורס על כל ההלכות שאותן יהיה עליהם לאכוף במסגרת תפקידם כמשגיחי כשרות, לרבות כל הטכניקות והמתודולוגיות לניהול עבודת הפיקוח וניהול הקשר עם גופים רבניים אחראיים כדוגמת הרבנות הראשית, בד”ץ וגופי כשרות נוספים. בכלל זה, לומדים משתתפי הקורס על ענפי הכשרות, הגדרת תפקיד משגיח הכשרות, אחריות ותפיסה מקצועית ודתית של השגחת כשרות, לצד הלכות הכשרות עצמן, ובכלל זה דיני בשר וחלב, הכשרת בשר ודגים, זיהוי טריפה, חרקים במזון, הגעלת כלים, ליבון כלים, טבילת כלים, תרומות ומעשרות, הפרשת חלה, ערלה, איסור חדש, תערובות, עכו”ם, פסח, שבת ומועד ועוד. כמו כן, לומדים משתתפי הקורס על טכנולוגיות מזון בשימוש, פרוצדורת הכשרות וסימון כשרות, אתיקה מקצועית והתנהלות אישית מקצועית בתהליכי הפיקוח.

ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר בעולם הכשרות

קורס משגיחי כשרות של מרכז דעת נבנה על בסיס תהליכי חשיבה ארוכים, במטרה לבנות מסגרת מקצועית בה יוכלו בוגרי הקורס לקבל כלים פרקטיים שימושיים שיסייעו להם במילוי תפקידם ואחריותם כלפי הציבור. בכלל זה, לומדים משתתפי הקורס על טכנולוגיות מזון חדשות, בעיות ואתגרים טיפוסיים סביב כשרות המזון, שימוש ברכיבים כימיים בתעשייה ועוד.

לקורס יתקבלו מועמדים שיעברו ראיון אישי עם רב בכיר. קבלת הסמכה מותנית בעמידה בתנאי המעבר של מבחן הסיום וברף המינימום לנוכחות בקורס, הגשת עבודת גמר וקבלת ציון עובר במבחן הסופי שייערך מטעם הרבנות הראשית לישראל. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה כמשגיחי כשרות מטעם מרכז דעת ומטעם הרבנות הראשית לישראל.

צרו קשר עוד היום ושריינו את מקומכם כמשגיחי כשרות מקצועיים ומוסמכים במערך הכשרות הישראלי, לטובת הציבור ולמען העם היהודי בציון.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים נוספים:
מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת – מקצוע תורני

מרכז דעת מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי

קרא עוד ←
קולינריית עלית במטבח היהודי

קולינריית עלית במטבח היהודי

קורס ניקור ניקור היא מלאכת מחשבת המיועדת להכשיר חלקים גדולים בגוף הבקר באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה מגוף הבהמה. ניקור

קרא עוד ←
סופר סת”ם – ההסבר המלא

סופר סת”ם – ההסבר המלא

איך המקצוע “סופר סת”ם” התחיל מייד לאחר מעמד מתן התורה בהר סיני, התפתח אחד המקצועות הקדושים והחשובים ביותר בעם היהודי,

קרא עוד ←

הירשם לניוזלטר שלנו