קורס מדריכי חתנים

מתאים לך להיות,
מדריך חתנים מעולה!

על הקורס

הדרכת חתנים

לשנת הנישואין הראשונה השפעה מרחיקת לכת על חייו המשותפים של הזוג המקים את ביתו על אדני התורה והיראה. מלאכת בניין הבית דורשת מיומנויות, תובנות ויכולות רבות משני חלקי הזוג, ולרוב, כלל הבעיות, חילוקי הדעות ופערי הסגנון המתגלעים עם השנים, מקורם בהדרכה חסרה או לקויה.

'מרכז דעת', מרכז ההכשרה התורנית הראשון והמוביל בישראל ובריכוזים החרדיים בעולם, מעמיד לרשות תלמידיו קורס הכשרת מדריכי חתנים ברמה הגבוהה ביותר בענף. בסיום הקורס יצאו התלמידים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בתעודת ההסמכה היוקרתית של 'מרכז דעת', הממצבת את בוגרי המרכז בקדמת הבמה בתחום בו בחרו לעסוק.

הקורס יכשיר את תלמידיו למדריכי חתנים מקצועיים מתוך אמונה כי הדרכה נכונה היא המפתח לחיי אושר ולאווירה בריאה ושמחה וכי בכוחה למנוע מראש בעיות וקשיים בבסיס הקשר. הדרכה מתאימה מעניקה לזוג החדש בסיס איתן לכינון הבית בדגש על תקשורת נכונה, פיתוח יכולת התמודדות משותפת עם אתגרי החיים והענקת כלים להובלת הבית, והופכת, בס"ד, את השנה הראשונה למנוף לצמיחה משותפת, הסוללת את דרכו של הבית החדש בדרך העולה בית קל.

תכנית הלימודים המקיפה כוללת את הפן ההלכתי לצד הפן ההשקפתי, באמצעות הכשרה רוחנית ופסיכולוגית ותוך שילוב לימוד עיוני ומעשי שיקנה למשתתפים את הכלים להדרכת חתנים ברוח המסורה לנו מדור ודור.

מטרות הקורס

תוכנית הלימודים

 • מהות התפקיד
 • התאמת סוג ההדרכה לכל חתן
 • הפן ההלכתי
 • הפן ההשקפתי
 • דיני כלה
 • ליל כלולות
 • הריון ולידה
 • סקירה אנטומית ופיזיולוגית
 • הדרך להשראת שכינה בבית
 • גירושין
 • ועוד…
 • ראיון אישי ע"י רב בכיר
 • ציון מבחן עובר  75% עיוני ומעשי
 • חובת השתתפות של 85% נוכחות מכלל המסלול.

דרישות קורס מדריכי חתנים

תעודה

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת, 
 • אישור מדריך מוסמך ע"י הרבנות הראשית לישראל.
קורס הדרכת כלות

אתכם כל הדרך אל ההצלחה

'מרכז דעת', מרכז ההכשרה התורני הוותיק והגדול בעולם, מקפיד על קבוצות לימוד קטנות ומצומצמות המאפשרות יצירת קשר אישי וחם עם צוות הרבנים ומספק לתלמידיו גב מקצועי איתן לכל אורך הדרך, במהלך הקורס והרבה לאחריו. תעודת ההכשרה של המרכז ממצבת את הבוגרים בקדמת הבמה בכל תחום מתחומי ההכשרה במרכז ומבטיחה פרנסה בשפע, בס"ד, וסיפוק רב.

צוות המרכז עומד לרשות התלמידים בזמינות מלאה וישמח להעניק גם לכם שירות אישי ומסור במקצועיות ללא פשרות.

מידע נוסף על קורס הדרכת חתנים

קורס הדרכת חתנים

הדרכת חתנים הוא אחד מהמקצועות התורניים החשובים בבניין העם היהודי לאורך דורות, ומטרתו לסייע לזוגות צעירים להקים בית ומשפחה בישראל, במיוחד לאור הקשיים שבהם עלולים להיתקל אותם זוגות במהלך שנת הנישואים הראשונה שלהם. במסגרת קורס הדרכת חתנים של מרכז דעת, המרכז הוותיק והמוביל בישראל להכשרה במקצועות התורניים, לומדים המשתתפים בקורס על האתגרים, הקשיים ואבני הדרך המשמעותיות בחייו של זוג צעיר ועל הכלים שניתן להעניק להם במסגרת הדרכת חתנים בכדי לסייע להם להקים בית בישראל ולשמור עליו יציב ופורה.

הכשרה מקיפה על מוסד הנישואים בראי היהדות

על פי תפיסת ההלכה היהודית, זקוקים בני הזוג הטריים לכלים ולידע על מנת לאפשר להם לפתח מוסד זוגי ומשפחתי מאושר, בריא ושמח. כלים אלה הם הכרחיים במניעת היווצרות והתפתחות קשיים שעלולים לסכן את מעמדו של הקשר הזוגי בהמשך הדרך. במסגרת קורס הדרכת חתנים לומדים משתתפי הקורס על מוסד הנישואים כמוסד זוגי ומשפחתי בכלל ועל פי הדינים וההלכה היהודית בפרט. בקורס תוגדר מהות תפקידו של מדריך חתנים, השלבים בהם על החתן הטרי לקבל הדרכה ועל היקפה, הסוגים השונים של הדרכת חתנים והתאמת הסוג המתאים לכל חתן. כמו כן, לומדים משתתפים הקורס את הפן ההלכתי של מוסד הנישואים והדרכת חתן, תפיסות של זוגיות ביהדות, דיני כלה, ליל הכלולות, הריון ולידה, שלום בית, ניהול משק בית, ניהול יחסים, אינטימיות, אנטומיה ופיזיולוגיה ולבסוף גם גירושין.

מוסד הנישואים מנקודת מבט זוגית

היכולת לאחוז בסמכות מקצועית שתאפשר למדריך החתנים לעמוד מול החתן הטרי ולהשיג את הקשב שלו לדבריו, תלויה מאוד ביכולתו של המדריך לאמץ את הגישה הנכונה, הפתוחה והמכילה סביב מוסד הזוגיות, הנישואים והמשפחה, ביהדות ובכלל. במסגרת קורס הדרכת חתנים של מרכז דעת, לומדים משתתפי הקורס על כלל ההיבטים בניהול זוגיות ובכלל זה ניהול משק בית משותף, חינוך, סובלנות, תקשורת פתוחה ומכילה, ניהול כלכלת הבית, התנהלות זוגית בכל הקשור לתחום שבינו לבינה, צמיחה אישית ומשותפת ולבסוף גם אהבה. הבנה מעמיקה של מדריך החתנים את כלל המרכיבים הללו, מהווה תנאי מפתח בהצלחת ההדרכה ובמרכז דעת מוקדש חלק ניכר מהקורס לצורך פיתוח הבנה זו אצל כל אחד ממשתפי הקורס.

הקבלה לקורס מותנית בעריכת ראיון אישי עם רב בכיר, נציג מרכז דעת, קבלת ציון עובר במבחן מעשי ועיוני וכן עמידה בתנאי חובת ההשתתפות בקורס לאורך מסלול ההכשרה. בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה ממרכז דעת ואישור מדריך מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל ויוכלו להזניק את פעילותם כמדריכי חתנים מוסמכים.

צרו עמנו קשר עוד היום וקבלו את כל הפרטים הדרושים לכם על מנת להשתלב בקורס שיהפוך אתכם למדריכי חתנים מוסמכים ויאפשר לכם להשתתף בחיזוק מוסד הנישואין היהודי בישראל ובבניין הארץ והעם היהודי למען הדורות הבאים.